duża mapa

Znamy zwycięzców Winter Cup 2010/2011 - Wiadomości z ośrodka Mosorny Groń

28.02.2011

Mosorny Groń

W tym sezonie narciarskim Winter Cup 2010/2011 odbył się na stoku Ośrodka Narciarskiego Mosorny Groń w Zawoi. Cała impreza miała miejsce 25 lutego i towarzyszyło jej wiele emocji. W finale wzięło udział 77 zawodników w tym 28 kobiet oraz 49 mężczyzn.

Pogoda i warunki do szusowania były wręcz idealne, dzięki temu humor dopisywał zarówno zawodnikom jak i publiczności. Warunki śniegowe umożliwiły przeprowadzenie zaciętej rywalizacji między zawodnikami. Zawody rozpoczęły się od slalomu gigant kobiet. Karolina Klimek z AWF Kraków pokazała, że nie ma sobie równych. Po raz kolejny zajęła najwyższe miejsce na podium. Na drugim miejscu znalazła się Urszula Horeczy natomiast na trzecim Hanna Głowacka. Jeśli chodzi o slalom to najwyższą pozycję zajęła Zuzanna Małysa z UP Kraków. Drugie miejsce na podium zajęła Karolina Klimek a na trzecim miesjcu zawody zakończyła Marta Ryłko.

Mężczyźni w slalomie gigancie także toczyli zacięty bój o jak najwyższe miejsce na podium.  Podobnie jak Karolina, Adam Wójtowicz z PŚI Gliwice po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych. Zaraz za nim, bo o ledwie sekundę później slalom zakończył się Mateusz Habrat, na trzecim miejscu znalazł się Ludwik Sierpiński.